معرفی دانشکده

معرفی دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد

گروه کارشناسی مهندسی کامپیوتر در سال ۱۳۷۰ فعالیت خود را در دانشکده فنی و مهندسی آغاز نمود. با توجه به تعداد محدود گروه های مهندسی کامپیوتر در دانشگاه‌ها در آن زمان، همچنین استفاده از اعضای هیات علمی مجرب، به سرعت گروه مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد مورد توجه خاص شرکت کنندگان کنکور قرار گرفت. از این رو در سال ۱۳۷۱ گروه کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار شروع به کار کرد. با گسترش رشته‌های تحصیلی در گروه کامپیوتر، افزایش تعداد دانشجویان و تعداد اعضای هیأت علمی با درجه دکتری تخصصی، دانشکده مهندسی کامپیوتر در سال ۱۳۸۷ مصوب گردید و در ساختمان فعلی مستقر گردید. این دانشکده درحال حاضر دارای ۲۷ نفر عضو هیئت علمی می باشد. دانشکده مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی دارای سه رشته مهندسی کامپیوتر نرم افزار، مهندسی سخت افزار و مهندسی فناوری اطلاعات و یک گروه کارشناسی ناپیوسته تکنولوژی نرم افزار می باشد. رشته‌های مصوب در مقطع کارشناسی ارشد در دانشکده عبارتند از مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار، مهندسی کامپیوتر گرایش معماری سیستمهای کامپیوتری و مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی و رشته هوش مصنوعی و رباتیک می باشد. در مقطع دکتری دو رشته مهندسی نرم افزار و معماری سیستم‌های کامپیوتری در دانشکده مطرح می باشد.
برنامه راهبردی دانشکده در بهمن و اسفندماه ۱۳۹۳ تهیه گردید و در راستای رسیدن به اهداف و راهبردهای دانشکده، برنامه عملیاتی دانشکده در سال ۱۳۹۴ تهیه گردید. این برنامه در فروردین ۱۳۹۴ به ریاست دانشگاه ارائه گردید و اکنون در حال اجرا می باشد.
دانشکده مهندسی کامپیوتر با توجه به سابقه فعالیتهای خود، از اعضای هیأت علمی توانمند و دارای سابقه علمی پژوهشی مناسبی تشکیل شده است. بیش از هفتاد درصد اعضای هیأت علمی درحال حاضر فعال بوده و تعدادی از اعضا در حال تحصیل در مقطع دکترا می باشند. با توجه به تنوع رشته‌های تحصیلی در مقاطع مختلف تحصیلی در دانشکده نیاز به تقویت هیأت علمی دانشکده احساس می گردد. در جدول ۱ آمار وضعیت هیأت علمی دانشکده مشاهده می گردد.

مدیران دانشکده

محمد نادری دهکردیمعاون آموزشی
زمینه تخصصی: نرم افزار
محمدحسین ندیمی رئیس دانشکده
زمینه تخصصی: هوش مصنوعی
اکبر نبی الهیمدیر پژوهشی دانشکده
زمینه تخصصی: فناوری اطلاعات
دکتر مهران مجلسی
این دانشکده قطعا نقش مهمی در توسعه فناوری های روز و تربیت دانشجویان متعهد و متخصص بایستی ایفا کند
دکتر مهران مجلسی رئیس واحد نجف آباد

به اطلاعات بیشتری نیاز دارید؟

با مراجعه به لینک روبرو اطلاعات بیشتر در خصوص دانشگاه دست پیدا کنید. زندگی در این دانشگاه بزرگ نقطه عطف زندگی شما خواهد بود

All rights Reserved.
Design and Developed by: Pourya Zarini- 2017
Sign Pourya