گروه کارشناسی مهندسی کامپیوتر در سال ۱۳۷۰ فعالیت خود را در دانشکده فنی و مهندسی آغاز نمود. با توجه به تعداد محدود گروه های مهندسی کامپیوتر در دانشگاه‌ها در آن زمان، همچنین استفاده از اعضای هیات علمی مجرب، به سرعت گروه مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد مورد توجه خاص شرکت کنندگان کنکور قرار گرفت. از این رو در سال ۱۳۷۱ گروه کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار شروع به کار کرد. با گسترش رشته‌های تحصیلی در گروه کامپیوتر، افزایش تعداد دانشجویان و تعداد اعضای هیأت علمی با درجه دکتری تخصصی، دانشکده مهندسی کامپیوتر در سال ۱۳۸۷ مصوب گردید و در ساختمان فعلی مستقر گردید. این دانشکده درحال حاضر دارای 35 نفر عضو هیئت علمی می باشد. دانشکده مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی دارای سه رشته مهندسی کامپیوتر نرم افزار، مهندسی سخت افزار و مهندسی فناوری اطلاعات و یک گروه کارشناسی ناپیوسته تکنولوژی نرم افزار می باشد. رشته‌های مصوب در مقطع کارشناسی ارشد در دانشکده عبارتند از مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار، مهندسی کامپیوتر گرایش معماری سیستمهای کامپیوتری و مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی و رشته هوش مصنوعی و رباتیک می باشد. در مقطع دکتری دو رشته مهندسی نرم افزار و معماری سیستم‌های کامپیوتری در دانشکده مطرح می باشد.

برنامه راهبردی دانشکده در بهمن و اسفندماه ۱۳۹۳ تهیه گردید و در راستای رسیدن به اهداف و راهبردهای دانشکده، برنامه عملیاتی دانشکده در سال ۱۳۹۴ تهیه گردید. این برنامه در فروردین ۱۳۹۴ به ریاست دانشگاه ارائه و اکنون در حال اجرا می باشد.

دانشکده مهندسی کامپیوتر با توجه به سابقه فعالیتهای خود، از اعضای هیأت علمی توانمند و دارای سابقه علمی پژوهشی مناسبی تشکیل شده است. بیش از هفتاد درصد اعضای هیأت علمی درحال حاضر فعال بوده و تعدادی از اعضا در حال تحصیل در مقطع دکترا می باشند. با توجه به تنوع رشته‌های تحصیلی در مقاطع مختلف تحصیلی در دانشکده نیاز به تقویت هیأت علمی دانشکده احساس می گردد. در جدول ۱ آمار وضعیت هیأت علمی دانشکده مشاهده می گردد.


 جدول ۱- آمار هیأت علمی دانشکده به تفکیک وضعیت آنها

 موضوع

 آمار

 تعداد اعضای هیأت علمی گروه مهندسی کامپیوتر
 25 نفر
 تعداد اعضای هیأت علمی گروه ریاضی
11 نفر
 تعداد اعضای هیأت علمی گروه فيزيك 10 نفر
 تعداد اعضای هیأت علمی نیمه وقت  0 نفر
تعداد اعضای هیأت علمی بورسیه دکتری 1 نفر
تعداد اعضای هیأت علمی در مرخصی 1 نفر
تعداد اعضای هیأت علمی استادیار 26 نفر
تعداد اعضای هیأت علمی دانشیار 2 نفر
 

 

 

 

Untitled 22

زبان مورد نظر را انتخاب  کنید.

© تمامی حقوق این وب سایت محفوظ است.
© کپی برداری از مطالب این وب سایت پیگرد قانونی دارد.
توسعه و طراحی توسط فناوری اطلاعات و ارتباطات واحد نجف آباد

 Location Icon Blueایران،اصفهان، نجف آباد، بلوار دانشگاه - کدپستی: ۸۵۱۴۱۴۳۱۳۱
 contact methods phone icon تلفن: ۰۳۱۴۲۲۹۲۹۲۹
 mail 2 پست الکترونیک: info @ iaun.ac.ir
 mail 2 ارتباط با حراست: herasat@ iaun.ac.ir

 

  etaa1   instagram icon black and white    Linkedin Icon    apci aparat  

Search